• Godziny dowozów

   

  Przed dostawą zamówień zawsze kontaktujemy się z klientem w celu uzgodnienia dogodnego terminu dostawy.

   

  09.09.2019

  godz. 12.00-20.00

   

  10-13.09.2019

  godz. 09.00-13.00

   

  14.09.2019 (SOBOTA)

  godz. 10.00-12.00

    

   

  „NIEDZIELA NA HUBACH" - 15.09.2019

  (odbiór w okolicach Dworca Głównego PKP)

   

  godz. 14.00-20.00 po wcześniejszym złożeniu dyspozycji* najpóźniej do godz. 12.00 POPRZEDZAJĄCEGO dnia (infolinia w niedzielę czynna wedle potrzeby dla tych klientów, którzy zgłoszą chęć odbioru towaru w tym dniu), płatność wyłącznie gotówką lub poprzez przedpłatę na konto (wystarczy okazać potwierdzenie zlecenia przelewu).

Przed złożeniem zamówienia za pośrednictwem strony www.elzonik.pl klient ma prawo do negocjacji wszelkich zapisów umowy z działającym w jej ramach internetowym sklepem, w tym również tych zmieniających zapisy poniższego regulaminu. Tego rodzaju negocjacje powinny być prowadzone w formie pisemnej i kierowane na adres siedziby firmy sprawującej pieczę nad Sklepem (Elzoo Katarzyna Zaborska, ul. Gajowa 22/2, 50-519 Wrocław). W przypadku zrezygnowania przez Klienta z możliwości zawarcia umowy na drodze indywidualnych negocjacji zastosowanie ma poniższy Regulamin i stosowne przepisy prawa.

 

I. Postanowienia ogólne:

I.1. Właścicielem internetowego sklepu "Elzonik", zwanego dalej "Sklepem", jest firma Elzoo Katarzyna Zaborska z siedzibą przy ul. Gajowej 22/2, 50-519 Wrocław, zarejestrowana pod numerem NIP: 8992675158 i REGON: 022364535. Adres siedziby firmy jest wyłącznie adresem do korespondencji, nie prowadzimy tam sprzedaży stacjonarnej oferowanych produktów.

 

I.2. Niniejszy Regulamin określa zasady sprzedaży w Sklepie, a złożenie zamówienia lub rejestracja na stronie elzonik.pl są równoznaczne z akceptacją zapisów Regulaminu, Polityki prywatności oraz Polityki plików cookies.

 

I.3. Sklep zastrzega sobie prawo do zmian zapisów zawartych w Regulaminie. Wszelkie tego rodzaju zmiany obowiązują od daty ich publikacji na stronie Sklepu. Zamówienia, które zostaną złożone przed datą wprowadzenia ostatnich zmian do Regulaminu są realizowane na podstawie zapisów obowiązujących w dniu złożenia zamówienia.

 

II. Oferta Sklepu - produkty i ich ceny:

 

II.1. Główną ofertę sklepu stanowią różnego rodzaju artykuły zoologiczne oraz od sierpnia 2017 roku także suplementy diety firmy Nature's Sunshine (NSP). Pewnego rodzaju dopełnieniem asortymentu są również produkty, które można spotkać w różnorodnych punktach zajmujących się dystrybucją produktów z certyfikatami ekologicznymi.

 

II.2. Sprzedaży podlegają wszystkie produkty przedstawione w ofercie Sklepu i posiadające status "dostępnych" w momencie składania zamówienia. Niektóre z produktów zoologicznych zaprezentowanych w Sklepie posiadają status „Na zamówienie" i je także można włożyć do sklepowego koszyka, licząc się jednak z wydłużeniem w realizacji zamówienia lub z tym, że ostatecznie nie zostaną one do zamówienia dołączone z przyczyn od nas niezależnych.

II.2.a. W przypadku oferowanych w ramach Sklepu suplementów NSP, które ZAWSZE sprowadzane są na indywidualne zamówienie danego klienta, wysyłka odbywa się raz w tygodniu wedle schematu przedstawionego na stronie kategorii, do której suplementy należą.

 

II.3. W momencie, gdy dany produkt posiada status "oczekuje na dostawę", możliwe jest złożenie zapytania o jego dostępność poprzez formularz kontaktowy dostępny w Sklepie lub poprzez wystosowanie wiadomości e-mail na adres: elzoo.sklep@gmail.com.

 

II.4. Produkty całkowicie wycofane z oferty są także wycofywane ze strony internetowej Sklepu, jeśli więc dany towar posiada status "niedostępny", najprawdopodobniej jego braki zostaną uzupełnione, kiedy tylko będzie to możliwe.

 

II.5. Wszystkie produkty dostępne w Sklepie są fabrycznie nowe, chyba że opis produktu wskazuje inaczej. Cały asortyment sprzedawany za pośrednictwem strony elzonik.pl został legalnie sprowadzony na rynek polski.

 

II.6. Niezwykle ważne jest dla nas, aby wszelkie informacje zawarte na stronie naszego Sklepu były aktualne i zgodne z prawdą. Zdjęcia oferowanych produktów mają za zadanie wyłącznie zobrazowanie ich wyglądu i mogą różnić się w pewnych szczegółach od oryginałów na nich zilustrowanych i stanowiących przedmiot oferty Sklepu.

 

II.7. Ceny zamieszczone na stronach Sklepu są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego. Mogą one również w każdej chwili ulec zmianie, niekoniecznie z przyczyn zależnych od Sklepu np. z powodu zmian kursów walut czy też zmian cen w hurtowni lub bezpośrednio u danego producenta. Cena danego towaru jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.

 

II.8. Sklep zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian cen oferowanych produktów, jak również przeprowadzania i odwoływania promocji oraz wprowadzania w nich zmian. Operacje tego rodzaju nie mają wpływu na ceny towarów zawarte w zamówieniach złożonych przed datą zaistnienia zmian cenowych. Ponadto klient składający zamówienie przed zmianą warunków promocji lub bezpośrednio przed jej likwidacją korzysta z niej na takich zasadach, jakie obowiązywały w momencie złożenia zamówienia.

 

II.9. Podane ceny towarów są cenami brutto (uwzględniają aktualnie obowiązujące stawki podatku VAT) i nie uwzględniają kosztów pakowania oraz wysyłki.

 

III. Formy płatności za zamówienie (towar + koszty dostawy):

 

III.1. Dla Państwa wygody przewidzieliśmy następujące formy płatności:

- płatność internetowa przez system Dotpay,

 

- przelew na konto właścicielki sklepu Elzonik:

Katarzyna Zaborska
ul. Gajowa 22/2
50-519 Wrocław
nr konta:  20 1140 2004 0000 3102 7567 6282 (mBank),

 

- przedpłata przelewem przed planowanym odbiorem osobistym danego towaru (w takim przypadku czekamy aż wpłata zostanie zaksięgowana na koncie firmowym właścicielki Sklepu bądź prosimy klienta o okazanie potwierdzenia wykonania przelewu i weryfikujemy dane na nim zawarte),

 

- płatność gotówką przy odbiorze danego towaru na terenie Wrocławia, w jednym z wcześniej umówionych punktów odbioru osobistego lub pod adresem wskazanym przez klienta (szczegóły w zakładce "Kontakt").

 

III.2. W przypadku odbioru osobistego klient płaci za zakupione towary, nie pokrywając kosztów pakowania ani wysyłki. Jeżeli klient życzy sobie dowóz na wskazany adres na terenie Wrocławia, a jego zamówienie opiewa na kwotę niższą lub równą 60 zł brutto do jego zamówienia zostaje doliczony koszt dowozu wynoszący 6 zł brutto, chyba że aktualnie trwająca promocja głosi inaczej.

 

IV. Składanie zamówień i ich realizacja:

 

IV.1. Zamówienie polegające na wysłaniu towaru do określonego punktu za pośrednictwem firmy kurierskiej lub paczkomatów jest zwykle realizowane na przestrzeni od jednego do pięciu dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie bankowym lub od momentu złożenia zamówienia w przypadku przesyłek wysyłanych za pobraniem. W szczególnych przypadkach termin ten może ulec wydłużeniu nawet do czternastu dni roboczych, o czym kupujący zostanie poinformowany. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji kupujący ma prawo zrezygnowania ze złożonego zamówienia w ciągu dwudziestu czterech godzin od otrzymania informacji o opóźnieniu wysyłki, chyba że informacja o ewentualnych opóźnieniach w realizacji zamówień pojawiła się w komunikatach na stronie głównej Sklepu jeszcze przed złożeniem przez niego zamówienia. Zawsze staramy się jednak realizować zamówienia jak najszybciej, zwłaszcza jeśli klient zaznacza, iż zależy mu na czasie. Aby nieco przyspieszyć realizację zamówienia, klient może przesłać na nasz adres e-mail: elzoo.sklep@gmail.com potwierdzenie zlecenia przelewu na konto Sklepu. Po jego weryfikacji Sklep może szybciej przystąpić do nadania przesyłki, nie czekając na zaksięgowanie wpłaty.

IV.1.a. W przypadku zamówień zawierających suplementy diety NSP wysyłka ZAWSZE odbywa się raz w tygodniu, wedle schematu przedstawionego na stronie kategorii, w której suplementy te się znajdują.

 

IV.2. W przypadku odbiorów osobistych towarów na terenie Wrocławia i okolic Sklep realizuje dowozy towarów na bieżąco, wcześniej umawiając się z klientem drogą e-mailową bądź telefoniczną. Jeszcze przed złożeniem zamówienia klient może sprawdzić (w odpowiedniej rubryce na stronie głównej) godziny, w których w danym dniu dostarczamy towary do punktów określonych przez klienta (Punkty Odbioru Osobistego lub inny wskazany adres).

 

IV.3. Zamówienia należy składać za pośrednictwem strony elzonik.pl. Umowę pomiędzy Sklepem a klientem uważa się za zawartą wraz z wciśnięciem przycisku "Zamów" dostępnego pod formularzem, w którym podaje się dane osobowe w momencie składania zamówienia. 

 

IV.4. Rejestracja w Sklepie nie jest warunkiem koniecznym do złożenia zamówienia. Jest natomiast zalecana w przypadku częstych powrotów do Sklepu, gdyż dzięki niej składanie kolejnych zamówień jest procesem szybszym.

 

IV.5. Warunkiem koniecznym do rejestracji w Sklepie, jak i bezkonfliktowej realizacji zamówienia jest podanie PRAWDZIWYCH informacji. W innym przypadku konto lub określone zamówienie, po wcześniejszej weryfikacji, zostanie usunięte. Formularz zamówienia, w zależności od wyboru opcji dostawy, wymaga danych koniecznych do jego realizacji.

 

IV.6. Przyjęcie zamówienia do realizacji zostanie potwierdzone drogą elektroniczną. Klient będzie również na bieżąco informowany o statusie realizacji zamówienia.

 

IV.7. Na wpłaty za zamówienie czekamy w terminie siedmiu dni od jego złożenia. Jeżeli po tym czasie nie odnotujemy wpływu należnych środków pieniężnych, dane zamówienie zostaje anulowane. W wyjątkowych przypadkach jednak istnieje możliwość wydłużenia okresu zapłaty i przetrzymania określonych produktów dla klienta. Wydłużenie to jednak nie może obejmować okresu dłuższego niż 14 dni.

 

IV.8. Nie wysyłamy towarów poza granice Polski.

 

V. Koszty wysyłki / dowóz towarów / odbiór osobisty:

 

V.1. Towary wysyłamy za pośrednictwem firm świadczących usługi kurierskie (zwykle jest to kurier DPD, ale istnieje też możliwość wyboru innej firmy na życzenie klienta) lub Paczkomatów InPost.

 

V.2. W przypadku wyboru usługi kurierskiej klient pokrywa koszty przesyłki paczki w wysokości uzależnionej od wartości, jak i rodzaju zamówionych produktów - odpowiednia rubryka wskazująca "widełki cenowe" dostępna jest na stronie głównej Sklepu.

 

Maksymalna waga paczki w tym przypadku wynosi 30 kg. Jeżeli zamówienie nie zmieści się w jednej paczce, klient zostaje o tym fakcie niezwłocznie poinformowany drogą e-mailową bądź telefoniczną i za każdą kolejną paczkę zobowiązany jest zapłacić 13 zł brutto, jeśli tylko nadal będzie zainteresowany realizacją całego zamówienia.

 

V.3. Jeżeli klient życzy sobie przesyłkę kurierską za pobraniem, czyli taką, za którą płaci się kurierowi przy odbiorze, musi doliczyć 5 zł brutto do kosztów przesyłki, jakie poniósłby w przypadku przesyłki przedpłaconej. Przesyłek zawierających suplementy diety NSP, których to suplementów nie magazynujemy, a sprowadzamy zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem, NIE WYSYŁAMY ZA POBRANIEM.

 

V.4. W przypadku wyboru paczkomatów klient opłaca koszty wysyłki w wysokości wynoszącej 9,95 zł brutto za jedną paczkę. Maksymalna waga paczki w tym przypadku wynosi 25 kg. Tutaj należy jednak liczyć się z tym, iż jeśli klient zamówi towary lekkie, ale o sporej objętości, mogą one do paczkomatu się nie zmieścić, ponieważ skrytki w paczkomatach mają ściśle określone wymiary. Jeżeli zamówienie nie zmieści się w jednej paczce, klient zostaje niezwłocznie poinformowany o tym fakcie drogą e-mailową bądź telefoniczną i za każdą kolejną paczkę dopłaca 10 zł brutto, jeśli tylko nadal będzie zainteresowany realizacją całego zamówienia. Za pośrednictwem paczkomatów wysyłamy towary także za pobraniem, z wyłączeniem z tej opcji suplementów diety NSP, w tym przypadku koszt wysyłki jednej paczki wynosi 12,95 zł brutto. Za tego rodzaju zamówienie płaci się zwyczajowo kartą płatniczą w momencie jego odbioru - paczkomaty wyposażone są w terminale.

 

V.5. Sklep NIE ZARABIA poprzez zawyżanie kosztów przesyłki, a często z własnego zysku za przesyłkę dopłaca. W cenę, jaką sklep ponosi za nadanie przesyłki, wliczony może być jest jedynie symboliczny koszt materiałów pakowania zamówienia.

 

V.6. Istnieje możliwość osobistego odbioru towarów na terenie Wrocławia, Bielan Wrocławskich oraz Kobierzyc i ich bliskich okolic. Szczegóły w zakładce "Kontakt".

 

V.7. Z chwilą odebrania przesyłki klient obowiązkowo otrzymuje paragon fiskalny lub fakturę VAT (jeżeli sobie fakturę zażyczy) oraz gwarancję i instrukcję obsługi (jeżeli te są dodane do danego towaru).

 

VI. Zwroty i reklamacje:

 

VI.1. Wszystkie oferowane przez nas w ramach Sklepu towary są fabrycznie nowe i - o ile na dany towar udzielana jest gwarancja - objęte gwarancją producenta, dystrybutora lub importera.

 

VI.2. Jeżeli towar zostanie uszkodzony w wyniku nieudolnego transportu, klient powinien na adres e-mail Sklepu wystosować wiadomość informującą o zaistniałej sytuacji oraz dołączyć do niej zdjęcia dokumentujące uszkodzenia, a następnie oczekiwać paczki rekompensującej poniesione straty. Paczka zostanie nadana najszybciej jak to tylko możliwe, a Sklep wyśle do klienta kuriera z protokołem szkody, który to protokół jest potrzebny Sklepowi w walce o odszkodowanie za zniszczone produkty.

 

VI.3. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego użytkowania towarów. Odpowiedzialność za szkody wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania urządzeń, które są przez użytkownika obsługiwane zgodnie z instrukcją, są sformułowane w warunkach gwarancji producenta, dystrybutora lub importera towaru.

 

VI.4. W przypadku, gdy dostarczony towar będzie posiadał wady, klient ma prawo złożyć na niego stosowną reklamację. W takiej sytuacji klient zobowiązany jest skontaktować się ze sklepem telefonicznie bądź poprzez wystosowanie wiadomości e-mail na adres: elzoo.sklep@gmail.com, a następnie - po otrzymaniu potwierdzenia o przyjęciu przez Sklep danej informacji - odesłać wadliwy produkt wraz z dowodem jego zakupu (paragon, wyciąg z banku dokumentujący przelew na konto sklepu itp.) i opisem problemu na nasz adres korespondencyjny. Sklep w ciągu czternastu dni ustosunkuje się do danej reklamacji. W sytuacji, gdy Sklep uzna daną reklamację, klient ma prawo do wymiany towaru na taki, który będzie pozbawiony wad lub do zwrotu pieniędzy za dany towar. Sklep zwróci mu także koszty poniesione w związku z wysyłką reklamowanego produktu. W przypadku odmowy uznania reklamacji klientowi zostanie przedstawione uzasadnienie tej odmowy.

 

VI.5. Reklamacji wynikających z powodu różnic wyglądu towaru na stronie internetowej, spowodowanych np. różnymi ustawieniami monitora, nie uwzględnia się.

 

VI.6. Klient ma prawo do zwrotu w stanie niezmienionym otrzymanych towarów w terminie do czternastu dni od ich wydania, zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.Prawo to nie przysługuje w razie świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta. Zwrot towaru odbywa się wyłącznie na koszt zwracającego. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest pisemne oświadczenie dołączone do zwracanych towarów. Zwrot zapłaconej kwoty za przedmiot dokonywany jest przelewem na wskazany rachunek bankowy w terminie do siedmiu dni od daty dostarczenia towaru do siedziby firmy Elzoo Katarzyna Zaborska. Towar prosimy odesłać listem poleconym lub inna przesyłką rejestrowaną.

 

VI.6. Nie przyjmujemy przesyłek wysyłanych do nas za pobraniem.

 

VII. Formularz rejestracyjny / złożenie zamówienia w Sklepie a ochrona danych osobowych:

 

VII.1. Wypełnienie oraz przesłanie formularza rejestracyjnego, jak również złożenie zamówienia bez rejestracji konta, jest równoznaczne z wyrażeniem przez klienta zgody na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych. Jest to konieczne w celu prawidłowego wykonania czynności związanych z obsługą zamówień, które klient złożył. Wszystko odbywa się zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), jak również postanowieniami zawartymi w obowiązującym od 25 maja 2018 roku Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

 

VII.2. Wszelkie dane osobowe podane przez klienta nie będą udostępniane osobom trzecim, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.

VII.3. Więcej informacji na temat praw i obowiązków wynikających z zastosowania RODO w naszym sklepie można uzyskać poprzez zapoznanie się z zakładką „Polityka prywatności".

 

VIII. Rozstrzyganie sporów pomiędzy Sklepem a klientem:

 

VIII.1. Wszelkie spory wynikłe z umów sprzedaży między Sklepem a klientem będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak takie rozwiązanie z różnych przyczyn nie jest możliwe lub też przeprowadzane negocjacje są niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, spory będą rozstrzygane przez właściwy sąd powszechny, zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego z dnia 17 listopada 1964 roku (Dz. U. Nr 43, poz. 296 ze zm.).

 

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące regulaminu prosimy kierować na adres: elzoo.sklep@gmail.com

 

Aktualizacja Regulaminu: 24 maja 2018 roku (godz. 23:42)


 • Kontakt

   Adres e-mail: 

  elzoo.sklep@gmail.com

   

  (fot. właścicielka sklepu Elzonik - Katarzyna Zaborska - wraz ze swoją pierwszą szynszylą Migusiem)

   

  Telefon:  787-611-929

  czynny w godzinach dowozów (szczegóły poniżej), jeśli są elastyczne to od godz. 11.00 do 19.00, w innych godzinach preferowany kontakt poprzez adres e-mail, nasz Facebook lub dostępny na stronie formularz kontaktowy.

   

  Jesteśmy rodzinną firmą i aktualnie ze względu na opiekę nad naszą małą córeczką często nie mamy możliwości podjęcia rozmowy telefonicznej poza godzinami dowozów na terenie Wrocławia. Na wiadomości przesyłane drogą elektroniczną staramy się odpowiadać jak najszybciej, w każdej wolnej chwili.

   

 • Nasi specjaliści

  Chcesz poznać bliżej naszych szynszylowych specjalistów? 

   

  Koniecznie odwiedź ich Fanpage na FB:

   

  oraz nasz 

  zaszynszylowany kanał 

  pełen zarówno testów różnorodnych produktów, jak i materiałów z życia prywatnego naszych szynszyli :)

   

 • Koszty dostawy

  Koszty przesyłek kurierskich (paczka do 30 kg):

   

  KLIKNIJ TUTAJ - SPRAWDŹ NASZ CENNIK I STANDARDY

   

  Pamiętaj, że PRZESYŁKI KURIERSKIE DO WYBRANYCH PLACÓWEK POMAGAJĄCYCH ZWIERZĘTOM (realizowane raz w miesiącu, czasem częściej - wedle aktualnego zapotrzebowania) wysyłane są na koszt sklepu Elzonik.pl. Osoba pragnąca zakupić coś na potrzeby wybranego stowarzyszenia / wybranej fundacji nie ponosi kosztów wysyłki towarów do danej organizacji.

   

  Paczkomaty InPost 

  (paczka do 25 kg):

   

   

  PRZEDPŁATA:

   

  każda paczka = 9,95 zł, niezależnie od wartości zamówienia (OBNIŻKA z 13 zł)

   

  POBRANIE:

   

  paczka = 12,95 zł, niezależnie od wartości zamówienia (OBNIŻKA z 16,90 zł)

   

  Jeśli zamówienie nie zmieści się w jednej paczce, każda kolejna paczka = 10 zł (OBNIŻKA z 12 zł).

   

  Odbiór dla klientów z Wrocławia i okolic (ze szczególnym uwzględnieniem miasta SIECHNICE):

   

   

  1) Odbiór towarów w jednym z punktów odbioru osobistego (opcja możliwa przy zakupach towaru za min. 30 zł *): 0,00 zł

   

  * Wybór opcji odbioru osobistego w ramach akcji „Niedziela na Hubach" nie wymaga minimum cenowego.

   

  Wykaz punktów odbioru osobistego jest dostępny w zakładce Kontakt.

   

  2) Dowóz towarów pod wskazany przez klienta adres na terenie miasta Wrocław (inny od punktów odbioru osobistego):

   

  zakupy do 70 zł (włącznie) = 7 zł

   

  zakupy powyżej 70 zł = dowóz GRATIS!

   

  3) Dowóz towarów na terenie miasta Siechnice

   

  zakupy do 40 zł (włącznie) = 4 zł

   


  zakupy powyżej 40 zł = dowóz GRATIS!

   

  Możliwy bezpłatny odbiór zamówionych towarów (bez względu na wartość zamówienia) w budynku mieszkalnym zlokalizowanym przy ul. Staszica 6 w Siechnicach (po wcześniejszym umówieniu się).

   

   

  Możliwy dowóz towarów na tereny Kobierzyc i ich najbliższych okolic (szczegóły w zakładce Kontakt)

   

   

  @ Elektroniczna wysyłka bonów upominkowych @ - bezpłatnie!